سازمان UNico
حامی مهاجران و پناهجویان

پاسپورت های ایرانی ۱۰ ساله می‌شوند

پاسپورت های ایرانی ۱۰ ساله می‌شوند | مژده به متقاضیان ویزای کانادا

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با تاکید بر مسئولیت دولت پاکستان در بازگشت و سلامت مرزبانان ربوده شده ایرانی، از تصمیم این وزارتخانه برای افزایش مدت زمان اعتبار گذرنامه به ۱۰ سال خبر داد.

شهریار حیدری، مدیر کل امور مرزی وزرات کشور در نشست خبری صبح روز ۲۹ بهمن ماه در وزارت کشور اعلام کرد: قصد داریم مدت اعتبار گذرنامه های ایرانی را از که 4 ساله بود افزایش داده و بنابراین پاسپورت های ایرانی ۱۰ ساله می‌شوند .

پاسپورت های ایرانی ۱۰ ساله می‌شوندتا پیش از این، اگر گذرنامه شخصی مفقود می‌شد، برای صدور نسخه المثنی آن حدود ۶ ماه زمان لازم بود اما، با پیگیری های لازم در این زمینه این مدت زمان را به ۲۰ روز کاهش دادیم.

وی افزود: بیشتر از ۲ میلیون زائر در اربعین سال ۹۷ عازم کربلا معلی بودند و بدون هیچ مشکلی از مرزها ورود و خروج کردند اما در سال ۹۸ به دنبال افزایش کیفیت زیرساخت ها هستیم و طی گفت و گویی که با دولت عراق داشتیم، بنا بر این شد که زمان صدور روادید به کمترین حد ممکن خود برسد.

پاسپورت های ایرانی 10 ساله می شوند
مدیر کل امور مرزی وزارت کشور خاطر نشان کرد: برای زائران اربعین حسینی در سال های آینده برنامه ریزی کرده ایم که با بهترین خدمات بتوانند از مرزها عبور کنند، کشور عراق هم از نظر امنیتی به ثبات خوبی رسیده است.