سازمان UNico
راهنمای مهاجران

به دستور رئيس جمهور آمریکا جلوی مهاجرت به آمریکا گرفته می شود

ترامپ با صدور فرمانی، مهاجرت به آمریکا را به صورت موقت به تعلیق در آورد. دونالد ترامپ در یک پیام توییتری با اعلام این مطلب، دلیل صدور چنین دستوری را مبارزه با کرونا عنوان کرد. طی این فرمان صدور ویزای مهاجرت به آمریکا را برای ۶۰ روز متوقف کرده است، فرمانی که می گوید برای مقابله با پیامدهای مخرب اپیدمی ویروس کرونا به ویژه برای اقتصاد آمریکا ضرورت دارد.

ترامپ در این توئیت جدید خود نوشت: « با توجه به حمله دشمن نامرئی (ویروس کرونا) و همچنین لزوم حفاظت از مشاغل شهروندان مهم آمریکایی، من فرمان اجرایی تعلیق موقت مهاجرت به ایالات متحده آمریکا را امضا می‌کنم.»

ترامپ جزئيات بیشتری در این خصوص ارائه نداده است و هنوز مشخص نیست این تصمیم کاخ سفید چه ابعادی خواهد داشت.

او همچنین در گفتگو با خبرنگاران در نشست روزانه اعلام کرد کرونا نشان داده که نباید به هیچ کشور خارجی اعتماد کرد.

ترامپ می‌گوید: «در این بحران چیزی که یاد گرفتیم این بود که هرگز به کشور خارجی اعتماد نکنیم و در زنجیره تامین مواد مورد نیاز به خصوص در زمینه دارویی به خارج کشور وابسته نباشیم.»

وی همچنین تاکید کرد که دولتش همچنان فشارها به کنگره را ادامه خواهد داد تا طرح حمایت از کسب و کارهای کوچک به تصویب برسد.

با شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا اعتراضات در برخی از ایالت‌ها در خصوص محدودیت‌ رفت و آمد و مقررات قرنطینه‌ای شدت گرفته است. ایالت میشیگان در روزهای اخیر شاهد بزرگ‌ترین اعتراضات علیه قرنطینه بوده است. بخش زیادی از مردم که از طرفداران دونالد ترامپ به شمار می‌روند در تظاهرات و اعتراضات خیابانی خواهان پایان دادن به محدودیت‌های آمد و شد در این ایالت شده‌اند. گفته می‌شود تعداد معترضان به بیش از ۲ هزار نفر می‌رسد.

با شدت گیری اعتراضات، فرماندار میشیگان از دونالد ترامپ خواسته است تا معترضان را به آرامش دعوت کند و از آنها بخواهد به خانه‌های خود برگردند. این درحالیست که رئيس جمهوری آمریکا در هفته‌های اخیر مخالفت خود را با ادامه قرنطینه ابراز داشته است.