سازمان UNico
حامی مهاجران و پناهجویان

3600 نفر دیگر رفتنی شدند! جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری کانادا || 3600 نفری

جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که دولت فدرال کانادا در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری که به تاریخ 27 نوامبر برگزار شد برای 3600 متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرد تا آنها بتوانند تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند؛ حد اقل امتیاز این متقاضیان برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا 471 بوده و بدین ترتیب از حد اقل امتیاز پذیرش اکسپرس انتری 13 نوامبر یک امتیاز پایین تر است.

3600 متقاضی اکسپرس انتری

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

در سالی که پیش رو داریم یعنی 2020 تعداد متقاضیان پذیرفته شده از طریق سه برنامه مهاجرتی تحت مدیریت اکسپرس انتری به کانادا 85800 خواهد بود.

همچنین، تعداد متقاضیان پذیرفته شده از طریق برنامه مهاجرت استانی در سال 2020 از 61000 به 67800 خواهد رسید؛ پذیرش بخشی از این متقاضیان توسط اکسپرس انتری مدیریت می شود.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: 11 نوامبر 2019 راس ساعت 6:29:10 به وقت استاندارد شرقی.

این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل 472 امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ 27 نوامبر 2019 دعوتنامه دریافت کرده اند.

پذیرش امروز باز هم به ما یادآوری کرد که متقاضیان اکسپرس انتری که امتیاز پایین دارند هم می توانند دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم یا ITA را دریافت کنند.

متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی یا به اختصار CRS امتیاز ناکافی دارند می توانند چشم امید خود را به برنامه مهاجرت استانی بدوزند و با انتخاب شدن از طرف استان 600 امتیاز اضافی کسب کنند.

لازم به ذکر است چندین استان کانادا مسیرهای مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری دارند. مثلا ساسکاچوان در 26 سپتامبر از 404 متقاضی دعوت کرد.

منیتوبا هم در 25 سپتامبر برای 15 متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرد تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان ارائه کنند. در ادامه به نمونه های فرضی زیر از متقاضیانی که در پذیرش دیروز دعوتنامه دریافت کردند توجه نمایید:

مهسا 29 ساله است و لیسانس دارد و سه سال به عنوان طراح گرافیک مشغول به کار بوده است.  او به زبان فرانسه مسلط است.

با اینکه او تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل اما برادرش مقیم دائم کانادا و ساکن شهر تورنتو است. مهسا با داشتن 471 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی توانسته در پذیرش 27 نوامبر اکسپرس انتری دعوتنامه دریافت کند.

فاطمه و محمد ازدواج کرده اند و به ترتیب 30 و 35 ساله هستند. محمد حسابرس است و فاطمه حسابدار؛ و هر دوی پنج سال اخیر در بخش فاینانس مشغول به کار بوده اند.

هر دو در آزمون آیلتس شرکت کردند. فاطمه در هر چهار مهارت زبانی نمره 8 گرفت و محمد هم توانست در هر چهار مهارت نمره 7 کسب نماید.

فاطمه فوق لیسانس و محمد لیسانس دارد.

نه محمد و نه فاطمه تا به حال در کانادا نه کار کرده اند و تحصیل. فاطمه به عنوان متقاضی اصلی باعث شد هر دو وارد صف انتظار اکسپرس انتری شوند. فاطمه با داشتن 472 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی توانست در پذیرش 27 نوامبر دعوتنامه دریافت کند.

 

 

3600 متقاضی اکسپرس انتری/یونیکو