سازمان UNico
حامی مهاجران و پناهجویان

سازمان ملل به جای پناهجویان‌ برای مبارزه با تروریسم خرج کند

به نقل از یورو نیوز

پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستان سازمان ملل را به هدر دادن پول برای کمک و اشاعه پناهجویی متهم کرد.

 

مبارزه با تروریسم
پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستانAP

آقای سیارتو روز سه‌شنبه در جریان کنفرانس مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد در وین، پایتخت اتریش، خواستار آن شد که پول سازمان ملل به جای حمایت از پناهجویان ،  خرج جنگ علیه تروریسم شود.

وزیر خارجه دولت راست‌گرای ویکتور اوربان گفت: «سیاست‌های مهاجرتی سازمان ملل مردم را به ترک زادگاهشان تشویق می‌کند [و همین امر] باعث بروز خطرات بسیاری در کشورها و مناطق محل عبور پناهجویان می‌شود.»

حزب راست‌گرای «فیدس» از زمان به قدرت رسیدن دوباره در سال ۲۰۱۰ میلادی، سیاست‌های به شدت سختگیرانه‌ای علیه پناهجویان در پیش گرفته است. مجارستان مقصد مهاجران و پناهندگان نیست و صرفا یکی از کشورهایی است که در مسیر عبور آوارگان به سوی اروپای مرکزی قرار دارد. دیوان حقوق بشر اروپا بارها از مجارستان خواسته است تا مانع دسترسی پناهجویان درمانده در مناطق ترانزیت مرزی به غذا نشود.

 

حدود ۲۰۰ پناهجو، از جمله چندین کودک روز پنجشنبه هفته گذشته با تجمع در برابر مرز مجارستان با صربستان، از کشورهای اتحادیه اروپا خواستند که آن‌ها را بپذیرند.

سازمان غیردولتی موسوم به «کمیته هلسینکی مجارستان» می‌گوید از ماه اوت سال ۲۰۱۸ تا کنون، ۲۸ پناهجو از سوی مقام‌های مجارستان به گرسنگی کشیده شده اند. یک زن افغان آخرین مورد از این قربانیان است.

 

  • پایتخت مجارستان شهر بوداپست می باشد
  • مجارستان با کشورهایی از جمله اتریش همسایه است
  • مجارستان از سال 2007 عضو اتحادیه شنگن شده است
  • اغلب مردم مجارستان علاوه بر زبان مجاری به دو زبان آلمانی و انگلیسی نیز نسبتا مسلط هستند، خصوصا در مرزهای غربی مجارستان اغلب مردم به زبان آلمانی صحبت می کند.

 

مبارزه با تروریسم به جای هزینه برای پناهندگان