سازمان UNico
راهنمای مهاجران

medecins sans frontieres برای شکست کرونا در ایران

medecins sans frontieres سازمان خیریه فرانسوی یک مرکز مراقبت‌های ویژه برای موارد حاد ابتلا به ویروس کرونا در ایران احداث می‌کند

 

سازمان خیریه «پزشکان بدون مرز» فرانسه روز یکشنبه سوم فروردین اعلام کرد در حال احداث یک مرکز فوریت‌های ۵۰ تخت‌خوابی در ایران برای مراقبت از موارد حاد ابتلا به ویروس جدید کرونا است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این سازمان می‌گوید یک کادر ۹ نفره مراقبت‌های ویژه پزشکی از این نهاد خیریه در این مرکز واقع در محوطه بیمارستان امین در استان اصفهان فعالیت خواهند کرد.

در بیانیه نهاد خیریه فرانسوی، با اشاره به ۲۰ هزار و ۶۱۰ مورد ابتلا به ویروس کورنای جدید، موسوم به «کووید-۱۹»، در ایران و ۱۵۵۶ فوت ناشی از آن، گفته می‌شود که «گستره اپیدمی در ایران به ویژه، مایه نگرانی است.»

فرانسه، همراه با بریتانیا و آلمان، پیشتر یک محموله کمک‌های پزشکی به ایران ارسال کرده است.

medecins sans frontieres

پیش از این هم این سازمان بشر دوستانه جهت مراقبت های بهداشتی رایگان برای گروها های محروم و حاشیه نشین در جنوب تهران اعم از مصرف کنندگان مواد مخدر ، کارگرهای جنسی و کودکان خیابانی سرویس هایی را ارائه می کرد.

این مراکز شامل پزشکان و نیروهای خدماتی مرتبط می باشد که جهت درمان و یا پیشگیری برای کسانی که نیازمند این خدمات هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

خدمات شامل مشاوره و پشتیبانی و کمک های روانی و پزشکی و روان درمانی و مراقب های زایمان و بعد از زایمان ، برنامه ریزی خانواده و درمان عفونت های مقاربتی می باشد. همچنین سرویس دهی به افرادی که هپاتیت و سل و اچ آی وی دارند انجام می شود.

این سازمان برای درمان و اختصاص سرپناه به معتادان مواد مخدر هم خدماتی را ارائه می دهد.